Žijeme v napůl smyšleném světě
Jak tohle vůbec můžu tvrdit a co tím myslím, „napůl smyšleném“? Nechci tím říct, že byste byli schizofreničtí blázni, kteří nemají nad svým životem kontrolu. Vůbec ne. Existují dva světy – vnitřní a vnější. Po většinu času spolu spolupracují, někdy jsou v rozporu, někdy se „spolu nebaví“ nebo si dokonce dělají naschvály. I to se stává.
Práce s vnitřním nastavením
Proč funguje vision board? Wish list? Afirmace, meditace apod.? V tom vnitřním světě vytváříme to, co chceme a budeme zažívat v realitě.
Proto napůl smyšlený svět. Neřešte, co nechcete, jaké jsou vaše nedostatky, protože vaše smýšlení se zákonitě odrazí ve vašem životě. Mějte jasno v tom, čeho chcete v jednotlivých oblastech svého života dosáhnout a kým se chcete na té cestě stát.
1. Stanovte si cíle
V tuto chvíli je dobré vykašlat se na to, co si o vás pomyslí zbytek světa. Ostatní vás chtějí mít většinou tam, kde je to výhodné pro ně. Takže si s úplně čistým svědomím sepište cíle, které na 1OO% vyjadřují vás.
2. Buďte konkrétní
Představte si i ty nejmenší detaily. Ujasněte si také, PROČ chcete právě tento cíl. To vás nabije motivací.
3. Vaše cíle musí být vzrušující, ale dosažitelné
Vyberte si něco nejlépe za hranicí vaší zóny zvyku a pohodlí. Nebojte se zariskovat, chybovat. Lákavé sny vás ráno zvednou z postele lépe než cokoliv.
4. Propojte vnitřní a vnější světy
Napište si své cíle. Musí být termínované, měřitelné. Učiňte je hmotnými, dejte jim formu psaných slov. Sepište si také, co k jejich dosažení nezbytně potřebujete. Ať už je to nějaká povahová vlastnost, určení rozpočtu nebo vyhrazení si dvě hodiny času denně. Také nezapomeňte vytvořit plán, vytvořit jednotlivé kroky, které povedou k cíli.
Uplatnění ve vnějším světě
1. Trénujte a učte se
Najděte své předpoklady a zlepšujte se v nich dennodenně.
2. Ukažte své nadání světu
Nechte prosáknout svou inspiraci a nápady do reality. Nemusíte být géniové, ale pokud budete tvořit do šuplíku, nikdo se o tom co děláte, nedozví.
3. Udělejte první kroky
Ať už to znamená někomu zavolat, pronajmout si kancelář nebo přihlásit se na kurz, ZAČNĚTE.
4. Každý večer si vypracujte seznam 6 věcí
Kterým se potřebujete zítra věnovat. Určete si priority. Naplánujte si reálný časový plán pro splnění jednotlivých úkolů.
Opakujte každý den. Nevzdávejte se. Nenechte, aby vás váš strach ovládnul a užívejte si to!
Hlavně neodkládejte své sny na zítra. Protože správný den, kdy začít, je DNES.
Autor: Lucie Valouchová