Co je třeba vědět, než se pustíte sami do tvorby webových stránek
Potřebujete vytvořit web a váháte, zda se do toho pustit sami? Nebo tvorbu webu přenechat komplet profíkovi? Netušíte, co všechno tvorba webu obnáší? Jaké dovednosti, předpoklady a možnosti je třeba znát než se do všeho pustíte? A také v neposlední řadě kolik vás finančně bude stát pořízení webových stránek?
Pokud si kladete tyto otázky, tak právě pro vás je určený tento příspěvek. Vychází z mé osobní zkušenosti, ale také ze zkušeností klientů. Sama jsem si jako úplný počítačový laik a naprostý neználek odborných IT pojmů, troufla do tvorby svého webu.
Výsledek?
Přes kopu nervů, promrhaného času a nakonec navíc (nemálo) vydaných peněz za odbornou pomoc, první dva pokusy nemilosrdně odvál čas.
Jenže!
Tehdy před pár lety možnosti na tvorbu webu byly opravdu srozumitelné pouze pro lidi zabývající se programováním. Pustit se tak sám, bez patřičných IT znalostí a alespoň nutnou dávkou technického uvažování, dnes s odstupem času, považuji za mladickou nerozvážnost vedoucí více k frustaci a méněcennosti, než k výkonnému IT parťákovi, který bude hrdě hlásat vaši cor message do světa. :D
Naštěstí technický pokrok jde mílovými kroky kupředu!
Dnes je k dispozici hotový „zázrak“ k tvorbě webu. Když jsem viděla, co všechno tato šablona umí, jak se ovládá a že mluví na uživatele česky, neváhala jsem, šablonu MioWeb zakoupila a začala s tvorbou svého třetího webu.
Práce se šablonou MioWeb je velmi intuitivní!
Pro koho je vhodné tvoření na této šabloně?
Máte-li tvůrčího (jako já), doslova si zamilujete možnosti nastavení designu, jednoduchou editaci, možnosti kombinace prvků, jako je například vložení videa, obrázků, textu, odrážek, možnosti odpočtu, formulářů apod.
Je-li vám bližší technická činnost, pak věřte, že i vy si přijdete na své díky nastavování důmyslnějších prvků jako je členská sekce, propojení s e-mailingovým a fakturačním systémem, seo nastavení a dalších.
Je to jako skládání stavebnice. Vy si jen vybíráte ty dílky, které potřebujete, a které se vám líbí. Přímo před očima vám tak roste váš osobní či firemní web, vaše vizitka v on-line světě.
Co všechno umí tato „kouzelná“ šablona, zjistíte ZDE
Navíc si ji můžete i zdarma vyzkoušet!
Vraťme se ale ještě k tématu, jestli se opravdu máte sami pustit do tvorby webu.
Co je třeba vědět, než se pustíte do tvorby webové stránky
Na základě praktických zkušeností jsem pro vás připravila základní a zásadní předpoklady,výhody a nevýhody spojené s tvorbou webu na šabloně MioWeb.
Předpoklady nutné pro tvorbu webu svépomocí
- Základní znalosti práce na počítači
- Výběr responzivní šablony, na které web budete stavět.
- Ochota se učit novým dovednostem
- V případě, že budete potřebovat radu, tak mít záloze připravenou pomoc, kam se obrátit (Nebojte, to je přirozené v každé činnosti, kterou děláte poprvé! Každý učeň má svého učitele)
- V neposlední řadě víru ve výsledek vašeho úsilí!
Výhody při tvorbě webových stránek svépomocí
- Snadná editace (tvorba bez nutnosti grafika, obsah a úprava jednotlivých stránek, vkládání článků na blog)
- Nejsou nutné programátorské znalosti!
- Plně responzivní design (váš web bude hezky vidět nejen na počítači, ale i na tabletu a telefonu)
- Úspora času – Kdykoli potřebujete udělat úpravu, vložit článek, video, změnit text, nemusíte nutně čekat, až si na vás programátor udělá čas. Sami zvládnete tuto úpravu během pár minut a nemusíte platit za každou „maličkost“ programátora
- Úspora vašich financí – Pořízení takové šablony, vás vyjde jednorázově na pár tisícikorun (cena od 5990,-), namísto desetitisíců, navíc se zpoplatněnou každou sebemenší úpravou
- Technická podpora v českém jazyce. Jednoduše zavoláte či napíšete na klientskou podporu
Nevýhody
Dosud jsem na žádné nepřišla. Poměr čas, cena i užitek, tj. že si ovládám sama základní nastavení a rozumím svému pomocníkovi, oproti hotové zakázce je v dnešní době opravdu nesrovnatelný.
Věřím, že díky těmto informacím uděláte rozhodnutí, které povede k realizaci vašich webových stránek. Ať už sami, s externí pomocí nebo díky profi agentuře. Rozhodněte se, podle vašich možností a taky pocitů.
Jana Červenková